MEB Açıkladı İlkokul ve Ortaokullarda Sınavlar Nasıl Yapılacak? - Veliler.Net
EğitimManşet

MEB Açıkladı İlkokul ve Ortaokullarda Sınavlar Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokullarda sınavların nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılan okullarda ölçme değerlendirme uygulamaları Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre salgından önce olduğu gibi yapılacaktır.

Haftada 2 gün yüz yüze ve diğer günlerde uzaktan eğitim alan ya da velisinin isteği üzerine sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için ölçme ve değerlendirme uygulamaları Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacaktır.

Sınavların tarihine okullardaki sınıf/alan zümre başkanları kurulunca karar verilecektir.

Sınav tarihleri en az 1 hafta önceden öğrencilere duyurulacak ve e-okul sistemine işlenecektir.

Öğrencilerin yüz yüze eğitim, canlı ders ve/veya EBA Tv takip ve ders etkinliklerine katılımlarına göre her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 veya daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2’den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilecektir.

Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve oyun, beden eğitimi ve spor, trafik güvenliği, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi, teknoloji ve tasarım, bilişim teknolojileri ve yazılım, Peygamberimizin hayatı, temel dini bilgiler ve seçmeli derslerde sınav yapılmayacaktır. Bu derslerin bu dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacaktır.

. .

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı